Pages

Followers

Saturday, 17 November 2012

Keputusan Penuh Anugerah Industri Muzik Malaysia (AIM 19)

Anugerah Industri Muzik Malaysia ( AIM ) 19, telah menutup tirainya. Berikut merupakan senarai pemenang-pemenang mengikut kategori masing-masing.


Artis Baru Terbaik
1. Keroz Nazri ( Suatu Hari Nanti )
2. Mojo ( Andai Ku Bercinta Lagi )
3. SalamMuzik ( Alamak feat. Altimet )
4. Stephen Rahman Hughes ( Bertemu Di Syurga )
5. The Malayan ( Aku Bukan Lagenda )

Pemenang : Mojo ( Andai Ku Bercinta Lagi )


Persembahan Vokal Terbaik Di Dalam Lagu ( Lelaki )
1. Azlan & The Typewriter ( Idola )
2. Faizal Tahir ( Buta )
3. Hazama ( Majnun )
4. Jamal Abdillah ( Bahagia Sementara )
5. Stephen Rahman Hughes ( Bertemu Di Syurga )

Pemenang : Jamal Abdillah ( Bahagia Sementara )


Persembahan Vokal Terbaik Di Dalam Lagu ( Wanita )
1. Jaclyn Victor ( Counting Days )
2. Nora ( Doa )
3. Shila Amzah ( Patah Seribu )
4. Dato' Siti Nurhaliza ( I Cry Out )
5. Jaclyn Victor ( Jagalah Diri )

Pemenang : Jaclyn Victor ( Counting Days )


Persembahan Vokal Berkumpulan Terbaik Di Dalam Lagu
1. Firdaus ( Saat Terindah )
2. Forteen ( Seperti Dulu )
3. GX4 ( Kerana Kasihmu )
4. Prince Of Pop ( Main Jauh Jauh )
5. Ramlah Ram feat. SleeQ ( Sesaat Kau Datang )

Pemenang : Forteen ( Seperti Dulu )


Kulit Album Terbaik
1. Anuar Sujud ( Raunajud ) - Filsuf ( Muka Surat Satu )
2. Sanjay - Hujan ( Sang Enemy )
3. Wing Meng - Love Me Butch ( World Wide Transgression )
4. Even Odds Sdn. Bhd. - MizzNina ( Take Over )
5. Zul Amran Hilmi - Yuna ( Terukir Di Bintang )

Pemenang : Even Odds Sdn. Bhd. - MizzNina ( Take Over )


Rakaman Album Terbaik
1. Hafiz Hamidun/CL Toh - Hafiz Hamidun ( Zikir Terapi Diri )
2. Eddie Slam/Greg Henderson/Voodoo/Illegal - Jamal Abdillah ( Raja Pop 2 )
3. Edry Hashim/Manusia Putih/Cat Farish - Kat Hassan ( Menggoda )
4. Rahmad Ayob - Nora ( Hikmah )
5. Azlan Abu Hassan/ Lee Stephen/ Arief Renald - Shanel ( Perjalanan )

Pemenang : Rahmad Ayob - Nora ( Hikmah )


Video Muzik Terbaik
1. Sahak - Firdaus ( Kerna-nya Aku Menolakmu )
2. Michael Weicker/Marcus Weicker - Goldfish and Blink ( Bila Seharusnya feat. Noh Saleh )
3. Ghaz Abu Bakar - Stacy ( Pelangi Senja )
4. Jeremy Zainal - Suki Low ( Terlalu Mencintaimu )
5. Quek Shio Chuan - Yuna ( Sparkle )

Pemenang : Quek Shio Chuan - Yuna ( Sparkle )


Lagu Pop Etnik Terbaik
1. Endang Endong Cintaku Satu (Wan Mohammad Logan/Noraniza Idris/Ahmad Fedtri Yahya) – Noraniza Idris
2. Hari Demi Hari (Mohd Shahril/Noraniza Idris/Ahmad Fedtri Yahya) – Noraniza Idris
3. Kuasa Cinta (Edrie Hashim/Ahmad Fedtri Yahya) – Noraniza Idris
4. Mahligai (Helen Yap/Ahmad Fedtri Yahya) – Noraniza Idris
5. Menarik Hati (Asmin Mudin/Ahmad Fedtri Yahya) – Noraniza Idris

Pemenang : Kuasa Cinta (Edrie Hashim/Ahmad Fedtri Yahya) – Noraniza Idris


Lagu Nasyid Terbaik
1. Asmaulhusna (Hafiz Hamidun/Hafiz Hamidun) – Mawi
2. Allah (Hafiz Hamidun/Hafiz Hamidun) – Hafiz Hamidun
3. Garisanmu (Hafiz Hamidun/Hafiz Hamidun) – Izzat Mahadi
4. Doa (Gjie 6ixth Sense/Lukhman S) – Nora
5. Erti Al-Fatihah (Johan Nawawi/Johan Nawawi) – Voice of Ummi

Pemenang : Doa (Gjie 6ixth Sense/Lukhman S) – Nora


Lagu Rock Terbaik
1. Idola (Audi Mok/Dark) – Azlan & The Type Writer
2. Buta (Audi Mok/Faizal Tahir) – Faizal Tahir
3. Simetri (Audi Mok/Omar K) – Hazama
4. Mati Senyap (Stone/Zizie Hashim) – Silent Death
5. Bebas (Sam) – The Azenders

Pemenang : Idola (Audi Mok/Dark) – Azlan & The Type Writer


Lagu Pop Terbaik
1. Sebelah Jiwaku (Edry Abdul Halim) – Jaclyn Victor
2. Harapan (Hyper Act/Frozen) – Hyper Act
3. Patah Seribu (Shila Amzah) – Shila Amzah
4. Terukir Di Bintang (Yuna) – Yuna
5. Jagalah Diri (Edry Abdul Halim) – Jaclyn Victor

Pemenang : Patah Seribu (Shila Amzah) – Shila Amzah


Lagu Hip Hop Terbaik
1. Teman Pengganti (Malique) – Black & Malique
2. Sendiri Di Kuala Lumpur (Belle Fatah/Filsuf/Bob Yusof) – Filsuf
3. Aku Maafkan Kamu (Malique/Jamal Abdillah/Tripdizs/Malique) – Jamal Abdillah & Malique
4. Just You And Me (Saph/Shazrina Azman) – MizzNina
5. Tenang Sayang (DJ Jocular/Saph & NBE) – SSK

Pemenang : Aku Maafkan Kamu (Malique/Jamal Abdillah/Tripdizs/Malique) – Jamal Abdillah & Malique


Lagu Inggeris Tempatan Terbaik
1. Memo (Yuna) – Yuna
2. Counting Days (Aubrey Suwito/Aubrey Suwito/Lin Li Zhen) – Jaclyn Victor
3. Stand Up (Bryan Bouro) – Siti Nurhaliza
4. Haircut (Sarah Zainal Abidin) – ZE!
5. Photo Of You (Yuna) – Yuna

Pemenang : Counting Days (Aubrey Suwito/Aubrey Suwito/Lin Li Zhen) – Jaclyn Victor


Lagu Bahasa Melayu Terbaik Yang Dipersembahkan Oleh Artis Luar Negara
1. Tentang Rasa (Astrid)
2. Sudah Cukup Sudah (Nirwana Band)
3. Aku Bersahaja (Rossa feat Taufik Batisah)
4. Ku Pinang Kau Dengan Bismillah (Rossa feat Ungu)
5. Aku Kembali (Sammy Simorangkir)

Pemenang : Sudah Cukup Sudah (Nirwana Band)


Susunan Muzik Terbaik Di Dalam Lagu
1. Arman, Alex, Aye, Rifai & Andy (OST Gerimis Mengundang – Brenda & Budi)
2. Aubrey Suwito (Counting Days – Jaclyn Victor)
3. Edry Abdul Halim (Kasanova – Stacy)
4. Azlan Abu Hassan (Bertemu Di Syurga – Stephen Rahman Hughes)
5. AG Coco (Terukir Di Bintang – Yuna)

Pemenang : Aubrey Suwito (Counting Days – Jaclyn Victor)


Anugerah Kembara
MizzNina


Anugerah Sri Wirama
Alleycats


Lagu Terbaik
1. Idola (Audi Mok/Dark) – Azlan & The Type Writer
2. Counting Days (Aubrey Suwito/Aubrey Suwito/Lin Li Zhen) – Jaclyn Victor
3. Aku Maafkan Kamu (Malique/Jamal Abdillah/Tripdizs/Malique) – Jamal Abdillah & Malique
4. Kuasa Cinta (Edrie Hashim/Ahmad Fedtri Yahya) – Noraniza Idris
5. Doa (Gjie 6ixth Sense/Lukhman S) – Nora
6. Patah Seribu (Shila Amzah) – Shila Amzah

Pemenang : Patah Seribu (Shila Amzah) – Shila Amzah


Album Terbaik
1. Sang Enemy (Noh Salleh/AG Coco – Hujan)
2. Hikmah (Johan Nawawi – Nora)
3. Take Off (Pesawat – Pesawat)
4. SalamMusik (Salam – SalamMusik)
5. Stay-C (Muhammad/Kunci Demak – Stacy)

Pemenang : SalamMusik (Salam – SalamMusik)

TAHNIAH kepada para pemenang

3 comments:

hawiz said...

tak dpt tgk..hurmm

tirahzairi said...

thanks sbb update...i xdpt tgk la...
sedih...teman pengganti xmenang :(

Anonymous said...

xdpt tgk, thx coz update...